NEY BOYLARI
nisfiye_neyler

Nısfiye NEYLER

■ Profesyonel Delrin (Plastik) Başpareli: 850 TL

■ Profesyonel Manda Boynuzu Başpareli: 1100 TL

■ Standart B kalite Delrin (Plastik) Başpareli: 450 TL

Nısfiye neyleri başparesiz de sipariş edebilirsiniz.

Özellikleri

Genellikle başparesiz yapılan (istenildiği takdirde başpareli de yapılabilir) kısa dolayısıyle tiz sesli neylerdir. Akordlu ve temiz üflemek gayet zordur. Neye yeni başlayacak olanlara uygun değildir.

Başpare: Nısfiye neyler genellikle başparesiz üflenmektedir. Başpareli isteriseniz lütfen sipariş formunun mesaj bölümünde belirtiniz.

Kargo - Posta

Neyiniz kargo ya da posta yoluyla şık ve sağlam bir ney kabı içerisinde size ulaştırılacaktır. Neyiniz şipariş sonrasında yapılacağı için zaman zaman yaşanılacak olan gecikmelerimizi mazur görülmesini umarız.
kargo

NEY SİPARİŞ FORMU

Ney siparişinizi tamamlamak için aşağıdaki formu doldurup yollamanız yeterlidir. Şayet sormak istedikleriniz olur da iletişim formumuzdan ya da telefon açarak sorabilirsiniz. Tel: 0505 661 0106

Neyiniz Hangi kalitede olsun istersiniz ?

Ney Üflerken Hangi Eliniz Üstte Kalıyor Neyi rahat tutabilmeniz için neyin arka perdesini sizin neyi tutuş pozisyonunuza göre sağa ya da dola kaydırarak açmaktayız. Elinize ney benzeri flüt vs alıp ney üfler gibi tuttuğunuzda bir eliniz istemsiz olarak üstte kalacaktır. Dolayısıyla ney tutuş pozisyonunuzu işaretleyiniz.

Rıfat VAROL

Neyzen ve Ney Yapımcısı Kültür ve Turizm Bakanlığı El Sanatkârı

Değerli Misafirimiz

Sipariş vermek üzere olduğunuz ney, kamışlıktaki binlerce kamış arasından ney yapımına uygun kamışlardan tam vaktinde kesilmiş, uygun şartlarda kurutulmuş ve neyzen - ney yapımcısı Rıfat Varol tarafından açılmıştır. Arzu edilen ise ney alacak kişinin bizzat atölyeye gelip beğendiği bir kamışı seçip ustaya kendi üfleyişine göre açtırmasıdır. Böyle bir imkan her zaman yakalanamadığı için kargo - posta gibi yollarla sizlere neylerinizi yollamaktayız. Neyinizin akordu Rıfat Varol'un üfleyişine göre tam bir akord yapılmaktadır. Şayet kendi akordunun bir miktar tiz ya da pest olmasını isterseniz sipariş formundaki mesaj kısmında belirtiniz.

Teşekkür ederiz...

kimlik
Videolar ve görseller

Nısfiye neylerle ile icra edilmiş bir eser

Nısfiye neylerin sesi ile ilgili bir fikir verebilmesi açısından, yalnızca ney ile icra edilmiş bir eser. 

Nısfiye neylerle ile bir gam

Nısfiye neylerin ses genişliğini gösterebilmek için en bas seslerden en tiz seslere kadar icra edilmiş bir gam videosu.

NEYİNİZİ ÖZELLEŞTİRMEK İSTER MİSİNİZ ?

Osmanlıdan günümüze intikal eden antika diye tabir edebileceğimiz neylerin tamamında boğum sargılarına ve osmanlı zevki selimini yansıtan gümüş ve nakışlı parazvanelere ve kamış üzerine dağlanarak yazılmış hüsnü hat yazılarına rastlamaktayız. Biz de bu anlamda bir kültür aktarımı gönüllüsü olarak sizler için sargı, ney üzerine yazı ve gümüş nakışlı parazvaneler sunmaktayız.

Süsleme ve aksesuarlarla ilgili detaylı bilgi için sitemizdeki ney süsleme ve aksesuarlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sipariş etmek isterseniz sipariş formunun mesaj bölümüne lütfen isteğinizi belirtiniz.

Untitled-3

Gümüş Boğum Sargısı

Neyin her boğumuna özenle kanal açarak içerisine sardığımız gümüş tel sargı

250 tl

Untitled-2

Gümüş Parazvaneler

İstanbul - Osmanlı tarzını yansıtan kalem işli gümüş parazvaneler

250 tl

Untitled-1

Hat Yazısı

Ney üzerine lazerle işlenmek suretyle yapılan hüsnü hat ya da sizin belirleyeceğiniz bir görselin işlenmesi

30 tl