Ney Boyutları

Mansur NEY

Profesyonel Delrin (Plastik) Başpareli: 2500 TL
Kamış çapı 24-27 mm arası olan kamışlar (çaplı)

Profesyonel Manda Boynuzu Başpareli: 3200 TL
Kamış çapı 24-27 mm arası olan kamışlar (çaplı)

Standart B kalite Delrin (Plastik) Başpareli: 2000 TL
Kamış çapı 22-24 mm arası olan kamışlar (orta çaplı)

Özellikleri

Mansur ney uzun neyler sınıfına girmektedir. Akordu La'dır ve boyu 78 cm'dir. Bas ses arayanlara tavsiye edilir. Özellikle de kız neyi olup da bir başka neyi daha olsun isteyenler için ilk tavsiyemiz bu neydir.

Fiyat farkı nedenleri: Tüm kalitelerdeki neyler profesyoneldir ve hepsinde uyguladığımız işlem (akort ayarı, kullanılan parazvaneler, özen) aynıdır. A kalite olan neyler nisbeten daha çaplı hacimli kamışlardır. Orta - standart kalite neyler bir kaç mm daha incedir. Orta kalite olan kamışlardan daha çok bulabildiğimizden dolayı fiyatlarını uygun tutmaktayız. Ses ve tını farkı olarak ise çaplı olan kamışlar bir miktar daha volümlü ve tok sese sahip olabilmektedirler. Yine başparenin boynuz (manda boynuzu organik) olası ve delrin (sert plastik) olması da sese ve fiyata etki etmektedir. Ney Fiyatları hakkındaki değerlendirmemizi de okuyabilirsiniz

Başpare: Başparelerimiz organik ve plastik olmak üzerei iki farkl malzeme kullanıyoruruz. Yekpare Manda Boynuzu, Kakma Manda Boynuzu ve Derlin (sert plastik) malzemeler. İmkanı olanlar için boynuz tercih etmelerini öneririz. Boynuz hem organik bir malzemedir hem de neye katacağı tını daha güzeldir. Başperlerimizi iyi bir forma sahip ve içleri haznelidir.

Kargo - Posta

Neyiniz kargo ya da posta yoluyla şık ve sağlam bir ney kabı içerisinde size ulaştırılacaktır. Neyiniz şipariş sonrasında yapılacağı için zaman zaman yaşanılacak olan gecikmelerimizi mazur görülmesini umarız.