NEY BOYLARI
bolahenk_boysirasi

Bolahenk Nısfiye NEY

■ Profesyonel Delrin (Plastik) Başpareli 850 TL

Kamış çapı 22,5-24,5 mm arası olan kamışlar (çaplı)

■ Profesyonel Manda Boynuzu Başpareli: 1100 TL

Kamış çapı 22,5-24,5 mm arası olan kamışlar (çaplı)

■ Standart B kalite Delrin (Plastik) Başpareli: 450 TL

Kamış çapı 21,5-22,5 mm arası olan kamışlar (orta çaplı)

Özellikleri

Bolahenk nısfiye ney kısa olan neyler sınıfına girmektedir. Akordu Mi'dir ve boyu 52 cm'dir. Neye yeni başlacak olan çocuklara ya da biraz uzun olmasından dolayı kız ney (70 cm) tutamayanlara Bolahenk nısfiye ney almalarını öneririz.

Fiyat farkı nedenleri: Tüm kalitelerdeki neyler profesyoneldir ve hepsinde uyguladığımız işlem (akort ayarı, kullanılan parazvaneler, özen) aynıdır. A kalite olan neyler nisbeten daha çaplı hacimli kamışlardır. Orta - standart kalite neyler bir kaç mm daha incedir. Orta kalite olan kamışlardan daha çok bulabildiğimizden dolayı fiyatlarını uygun tutmaktayız. Ses ve tını farkı olarak ise çaplı olan kamışlar bir miktar daha volümlü ve tok sese sahip olabilmektedirler. Yine başparenin boynuz (manda boynuzu organik) olası ve delrin (sert plastik) olması da sese ve fiyata etki etmektedir. Ney Fiyatları hakkındaki değerlendirmemizi de okuyabilirsiniz

Başpare: Başparelerimiz organik ve plastik olmak üzerei iki farkl malzeme kullanıyoruruz. Yekpare Manda BoynuzuKakma Manda Boynuzu ve Derlin (sert plastik) malzemeler. İmkanı olanlar için boynuz tercih etmelerini öneririz. Boynuz hem organik bir malzemedir hem de neye katacağı tını daha güzeldir. Başperlerimizi iyi bir forma sahip ve içleri haznelidir.

Kargo - Posta

Neyiniz kargo ya da posta yoluyla şık ve sağlam bir ney kabı içerisinde size ulaştırılacaktır. Neyiniz şipariş sonrasında yapılacağı için zaman zaman yaşanılacak olan gecikmelerimizi mazur görülmesini umarız.
kargo

NEY SİPARİŞ FORMU

Ney siparişinizi tamamlamak için aşağıdaki formu doldurup yollamanız yeterlidir. Şayet sormak istedikleriniz olur da iletişim formumuzdan ya da telefon açarak sorabilirsiniz. Tel: 0505 661 0106

Neyiniz Hangi kalitede olsun istersiniz ?

Ney Üflerken Hangi Eliniz Üstte Kalıyor Neyi rahat tutabilmeniz için neyin arka perdesini sizin neyi tutuş pozisyonunuza göre sağa ya da dola kaydırarak açmaktayız. Elinize ney benzeri flüt vs alıp ney üfler gibi tuttuğunuzda bir eliniz istemsiz olarak üstte kalacaktır. Dolayısıyla ney tutuş pozisyonunuzu işaretleyiniz.

Rıfat VAROL

Neyzen ve Ney Yapımcısı Kültür ve Turizm Bakanlığı El Sanatkârı

Değerli Misafirimiz

Sipariş vermek üzere olduğunuz ney, kamışlıktaki binlerce kamış arasından ney yapımına uygun kamışlardan tam vaktinde kesilmiş, uygun şartlarda kurutulmuş ve neyzen - ney yapımcısı Rıfat Varol tarafından açılmıştır. Arzu edilen ise ney alacak kişinin bizzat atölyeye gelip beğendiği bir kamışı seçip ustaya kendi üfleyişine göre açtırmasıdır. Böyle bir imkan her zaman yakalanamadığı için kargo - posta gibi yollarla sizlere neylerinizi yollamaktayız. Neyinizin akordu Rıfat Varol'un üfleyişine göre tam bir akord yapılmaktadır. Şayet kendi akordunun bir miktar tiz ya da pest olmasını isterseniz sipariş formundaki mesaj kısmında belirtiniz.

Teşekkür ederiz...

kimlik
Videolar ve görseller

Bolahenk nısfiye ney ile icra edilmiş bir eser

Bolahenk nısfiye neyin sesi ile ilgili bir fikir verebilmesi açısından, yalnızca ney ile icra edilmiş bir eser. 

Bolahenk nısfiye ney ile bir gam

Bolahenk nısfiye neyin ses genişliğini gösterebilmek için en bas seslerden en tiz seslere kadar icra edilmiş bir gam videosu.

NEYİNİZİ ÖZELLEŞTİRMEK İSTER MİSİNİZ ?

Osmanlıdan günümüze intikal eden antika diye tabir edebileceğimiz neylerin tamamında boğum sargılarına ve osmanlı zevki selimini yansıtan gümüş ve nakışlı parazvanelere ve kamış üzerine dağlanarak yazılmış hüsnü hat yazılarına rastlamaktayız. Biz de bu anlamda bir kültür aktarımı gönüllüsü olarak sizler için sargı, ney üzerine yazı ve gümüş nakışlı parazvaneler sunmaktayız.

Süsleme ve aksesuarlarla ilgili detaylı bilgi için sitemizdeki ney süsleme ve aksesuarlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sipariş etmek isterseniz sipariş formunun mesaj bölümüne lütfen isteğinizi belirtiniz.

Untitled-3

Gümüş Boğum Sargısı

Neyin her boğumuna özenle kanal açarak içerisine sardığımız gümüş tel sargı

200 tl

Untitled-2

Gümüş Parazvaneler

İstanbul - Osmanlı tarzını yansıtan kalem işli gümüş parazvaneler

200 tl

Untitled-1

Hat Yazısı

Ney üzerine lazerle işlenmek suretyle yapılan hüsnü hat ya da sizin belirleyeceğiniz bir görselin işlenmesi

30 tl