NEY KURSLARI

Ney, geçmişinde kadim bir geleneğin birikimini barındıran bir enstrümandır. Geleneğimizde bir sanatı gelecek nesillere aktarmak için en iyi yöntem olarak MEŞK metodunu kullanmışlardır. Klasik meşk anlayışında talebenin dersini bizzat hocasından birebir duyarak ve görerek alması sağlanmış ve bir sağlam zincirin halkaları gibi bilgi ve sanatın özelliklerinden taviz verilmeden aktarılması sağlanmak istenmiştir. Ney için de meşk metodu çok önemlidir. Bu nedenle ney öğrenmek isteyen kişilerin bir hocayla birebir ya da bir grup içerisinde bulunarak öğrenmeleri en kolay ve sağlam yöntemdir. 

Burada sizler için ülkemizdeki ve dünyanın diğer noktalarında ney üfleyen ve ney dersi vermekte olan hocalarla ilgili iletişim bilgileri sunmaya çalışmaktayız.

Sizler de bulunduğunuz yerdeki derslerle ilgili bilgileri bize ulaştırabilirseniz listemize ekleyebiliriz. Teşekkürler....


 

ATÖLYEMİZDE NEY KURSLARI

Neyzen Serkut Efe

Her cumartesi saat 17-19.00 saatleri arasında atölyemizde Serkut Efe hocamız tarafından grup şeklinde ney dersleri yapılmaktadır. Katılmak için bizimle iletişime geçebiliriniz.

Ücret: Aylık 150 tl


 

Fatih, Üsküdar, Kadıköy, Bakırköy, Beykoz, Pendik, Beylikdüzü, Başakşehir ve İstanbul'un diğer ilçelerindeki ney kursları.

Ankara, Kızılay, Ulus, Çankaya ve Ankara'nın diğer ilçelerindeki ney kursları

İzmir, Adana, Konya, Malatya, Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Sivas ve tüm illerimizdeki ney kursları.

Almanya, Fransa, Yunanistan, İngiltere, İspanya, İtalya, Avusturya ve diğer tüm Avrupa ülkelerindeki ney kursları

Amerika, Avustralya, Japonya, İsrail, Rusya ve dünyadaki tüm ülkelerdeki ney kursları.