Sıtkı Emeklican / Böblingen ALMANYA

Kıymetli Neyzen Sıtkı hocamız malesef Hakk’a yürüdü…
Uzun yıllar can-ı gönülden bu yola hizmet etmiş olan hocamızın dersleri ile ilgili olan bu sayfayı kaldırmaya gönlüm el vermedi… Bir fatihaya vesile olur ümidiyle. Allah gani gani rahmet eylesin.

Neyzen Sıtkı EMEKLİCAN

Neyzen Sitki Emeklican, 1923 Istanbul dogumlu. Müzik derslerine 4 yasinda baslar. 16 yasinda Ney enstrumanıyla tanışır, ilk Ney hocası Emin dede olur. O zamanlar Emin dede rahatsızlığından dolayı fazla ders veremez ve Halil Can dan ders alır. Bunun yanında Gavsi Baykara ve en son hocası Halil Dikmen olur. Niyazi Sayın su an yaşayan en yakin dostlarındandır. Genclik yıllarında TRT Ankara radiosunda Neyzenlik yapar. Asil mesleği Öğretmenliktir. 35 yaşlarında tahsilini devam sürdürmek icin Almanyaya (Stuttgart) a gelir ve Stuttgart Üniversitesinde Makina ve Ekonomi mühendisliğini bitirir. Bu zamandan sonra Almanyada yaşamaya ve çalışmaya başlar. Almanyada öğrencilik yıllarında zamanlarında yan flüt dersleri almıştır. Uzun zaman Baknang Bati klasik müziği korosunda bas yan flüt çalmıştır. Ayni zamanlarda Ney dersleride devam eder.

Posted in Avrupa'da ney kursları and tagged , , .

6 Comments

 1. Merhaba,

  Ney-kurslari devam etmektemi acaba hala? Eğer ôyleyse bilgi edinmek istiyorum, mesela yukarıda belirtildiği gibi pazar günlerimi hala? Fiyatlar nekadar? Başlangıç icin hangi ney tavsiye edilir? Dersler birebirmi veriliyor yoksa grup halindemi? Yaş sınırı varmı?

  Saygılarla
  Dilara Topal

  • sayin dilara topal Hanim
   Yukarda yazan hersey dogru , sadece saat´de biraz geri alma gibi bir olay oldu. Derslerimiz saat 10´da basliyor. ve saat 12.30 gibi de bitiyor.

   Bu arada Fiyatlar cok ucuz Aylik sadece 25€ ödüyorsunuz. 5€´su kira icin, ve diyer 20€´da Hocamizin.

 2. Sitki Emekli Hocam benim ilk Ney Hocam . cok iyi Kalpli,güler yüzlü bir insan onu cok seviyorum. kendisi suan 94 yasinda ve bizim icin Tübingen´den Böblingene kadar geliyor (24 km).

 3. Merhabalar
  Şu anda Tübingen de ikamet etmekteyim ve ney kursu almak istiyorum. Sizinle nasıl iletişime geçebilirim
  Pazar günü doğrudan kursa mı gelmeliyim?
  Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir